Republikańska Olimpiada z Języka Angielskiego w Kiejdanach

25 lutego uczeń III G klasy Dejwid Gudaniec reprezentował rejon wileński na Republikańskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego, która odbyła się w Gimnazjum Atžalyno w Kiejdanach. Dejwid według zebranych punktów okazał się wśród 40 najlepszych uczestników.

Dzieląc się wrażeniami nasz olimpijczyk opowiada, że już od chwili, gdy przestąpił próg gimnazjum w Kiejdanach, zrozumiał, iż konkurencja będzie poważna. Było ponad 80 uczestników z całej Litwy! I każdy bardzo zdolny. Po uroczystym otwarciu, rozpoczęła się praca nad artykułem, który musiał napisać każdy przybyły uczeń. W ciągu godziny trzeba było napisać tekst zawierający ponad 300 słów. Temat był ciekawy i dlatego myśli nie brakowało. Po przerwie natomiast odbyła się część ustna olimpiady, która polegała na ułożeniu dialogu z innym przypadkowym uczestnikiem. Dejwid cieszy się, że jego partner do rozmowy był bardzo koleżeński i dlatego zadanie nie było zbyt trudne. Później czekała praca praktyczna w grupach – uczestnicy mieli za zadanie zwiedzić słynne miejsca na starówce w Kiejdanach i przyszykować się do ich prezentacji. Następnie zostały ogłoszone rezultaty. „Mojej radości nie było granic, kiedy usłyszałem swoje nazwisko i zaproszenie na scenę. Byłem w tej połowie uczestników, którzy wykazali siebie jak najlepiej” – cieszy się Dejwid. W prezencie uczeń otrzymał atrakcyjne nagrody, wśród których był dyplom, bilet do kina, zaproszenie na interaktywne seminarium na temat przyszłego zawodu, długopis, słodycze. Olimpiada zakończyła się, ale refleksji nie brakowało. „Nie tylko poszerzyłam swoją wiedzę z języka angielskiego, ale także nawiązałem znajomości z uczniami z całej Litwy, co mnie bardzo cieszy. Zachęcam wszystkich brać udział w olimpiadach i konkursach, bo to są niezapomniane chwile.” – podsumowuje nasz olimpijczyk.

Gratulujemy Dejwidowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce

Nauczyciel – metodyk języka angielskiego Inga Kondratowicz

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiada