Udział w konkursie języka angielskiego „SPELLING BEE”

Nauczycielki języka angielskiego Jelena Grigorjeva i Galina Kurczewskaja z gimnazjum Wasilija Kacziałowa w Wilnie oraz asocjacja USA-LT alumni wraz z Amerykańską Ambasadą organizowały konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 7-8 pt. „Spelling Bee”.
Konkurs ten jest bardzo popularny w krajach Ameryki. Polega on na wymawianiu słów po literach, ponieważ w taki sposób można sprawdzić znajomość podstaw pisowni języka angielskiego. W tym roku konkurs odbył się 10 lutego. Zebrało się 36 uczestników z 21 szkoły, w tym dwie uczennice z 7 klasy naszego gimnazjum – Paulina Mackiewicz i Agnieszka Kowalewska. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele za udział otrzymali podziękowania oraz prezenty ufundowane przez sponsorów. Po raz pierwszy organizowany konkurs cieszył się popularnością i był pożyteczny uczestnikom. Dziękujemy nauczycielkom języka angielskiego z gimnazjum Wasilija Kacziałowa  za mile spędzony czas i „duch bojowy”, który odczuliśmy zmagając się siłami z innymi. Także dziękujemy uczniom, którzy zaprezentowali nam piękny występ artystyczny.

Nauczycielka języka angielskiego Inga Kondratowicz