Zwiedzenie wystawy “Studijos 2017”

3 lutego bierzącego roku psycholog Agnessa Ogar i nauczycielka języka angielskiego Justyna Dacewicz razem z uczniami naszego gimnazjum Rafałem Kuczinskim, Anną Asimowicz, Eweliną Szteinaitie, Wiesławą Jurgielaniec, Łaurą Sziemitie, Deiwidem Gudańcem, Augustynem Dubickim oraz Eweliną Grygorowicz zwiedzili Międzynarodową wystawę nauki, wiedzy i planowania kariery „Studijos 2017”, która odbyła się w centrum wystaw Litexpo w Wilnie. W czasie wystawy, razem z tysiącami innych przyszłych studentów Litwy, uczniowie naszego gimnazjum zapoznali się z możliwościami studiów na Litwie i za granicą. Uczniom także także przedstawione najpopularniejsze zawody i specjalności, perspektywy kariery i biznesu, programy praktyki i wolontariatu.

Przyszli abiturienci naszego gimnazjum wystawę zwiedzili z konkretnym celem. Dlatego, od razu po przybyciu do Litexpo, uczniowie pośpieszyli szukać ich interesujących stoisk szkół wyższych, posłuchali wykładów, obcowali z konsultantami i szukali odpowiedzi na aktualne dla nich pytania.

W czasie wizyty w Litexpo bardzo przyjemnie było spotkać byłego ucznia naszego gimnazjum Waldemara Barana, który już będąc studentem reprezentuje jedną z wyższych uczelni i pomaga podjąc decyzję studiów dla przyszłych studentów.

Wystawa „Studijos 2017“ uczniom i nauczycielom pozostawiła niezapominalne wrażenie. Uczniowie dowiedzieli się dużo pożytecznej informacji o interesujących programach studiów, ciekawie spędzili czas i pełni pozytywnych emocji nastroili się na poważną pracę przed nadchodzącymi egzaminami maturalnymi.

Nauczycielka języka angielskiego Justyna Dacewicz

4 3 2 (1) 1 (1)