Migawki z Dnia Babci i Dziadka

Wiele eleganckich Babć oraz przystojnych Dziadków przekroczyło próg naszego gimnazjum, by tradycyjnie pocieszyć się występem tych, którzy są dla nich najważniejsi i najdrożsi – swoimi wnuczętami.

Po przywitaniu zaproszonych gości, uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez panią od muzyki Olgę Krasodomską, nauczycielkę tańców Bożenę Wojcinowicz oraz wychowawczyń klas początkowych. W trakcie uroczystości zebrani mogli podziwiać swoje pociechy w różnych gatunkach scenicznych. Najpierw zdolności artystyczne zaprezentowali najmłodsi uczniowie. Goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków ubranych w różnobarwne stroje. Dzieci mogły się również pochwalić umiejętnościami aktorskimi – wystąpiły w przygotowanej pod kierunkiem Alicji Łatyszewicz inscenizacji bajki „Jaś i Małgosia”. We wspaniałych strojach dzieci prezentowały się znakomicie i tak też grały – niczym prawdziwi artyści stanęli przed tak ważną publicznością.

Różnorodne tańce oraz nastrojowe, wpadające w ucho piosenkami sprawiły, że na twarzach zacnych gości widać było uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Bo któż inni, jak nie dziadkowie mogą odpowiednio ocenić występ miłych pociech!

Stało się już tradycją, że w świątecznym koncercie z okazji Dnia Babci i Dziadka bierze udział zespół babć, które zawsze są przykładem dla swoich wnucząt. Każda piosenka w ich wykonaniu jest świetnie wykonana, nawiązuje do naszych polskich korzeni. Te piosenki są niczym ziarenka naszej kultury, które babcie pragną zasiać w serduszkach swoich wnucząt, by po latach doczekać się plonów.

Całość przedstawienia uwieńczyło odśpiewane „Stu lat” bohaterom dnia, po czym wnuczęta wręczyły swoim najukochańszym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Babcie z wielkim wzruszeniem dziękowały za przygotowaną uroczystość i piękne słowa skierowane pod ich adresem.

Anna Fedorowicz nauczycielka klas początkowych

1234DSCF8544DSCF8547DSCF8551DSCF8553DSCF8559DSCF8560DSCF8563DSCF8569DSCF8578DSCF8581DSCF8586DSCF8592DSCF8597