Rejonowa olimpiada z języka angielskiego

11 stycznia w Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie odbyła się rejonowa olimpiada z języka angielskiego dla uczniów klas 11 (IIIG).  Na początku wszystkich przywitali dyrektor gimnazjum Tadeusz Grigorowicz oraz starszy specjalista Wydziału Oświaty rejonu wileńskiego Nijola Ragucka. Uczeń gimnazjum J. Germanowicz zadziwił wszystkich wykonaniem piosenki F. Sinatry „Strangers in the Night“.

Pierwsza część olimpiady polegała na napisaniu artykułu, druga część była dialogiem.

Szykując się do odpowiedzi uczniowie wspaniale spędzili czas komunikując ze sobą, dzieląc się wrażeniami, niektórzy nawet się zaprzyjaźnili. Cieszy to, że cele uczniów i nauczycieli były osiągnięte – proces nauczania i uczenia się języka angielskiego stał się nie tylko pracochłonny, ale także  ciekawy i twórczy.

Wynikiem takiej pracy jest rezultat olimpiady, na której uczeń III G klasy naszego gimnazjum Dejwid Gudaniec zajął pierwsze miejsce i będzie reprezentował nasz rejon na Republikańskiej olimpiadzie z języka angielskiego.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów na republikańskim etapie!

Nauczyciel – metodyk języka angielskiego Inga Kondratowicz