Święto pierwszaków

Dziecko przychodząc do szkoły po przedszkolu trafia w trochę ,,inny’’ świat. Staje się starsze, ma nowe obowiązki, poznaje nowych kolegów i koleżanek. Pierwszak na początku nauki jest tylko pierwszakiem, lecz według tradycji, która jest w naszym gimnazjum już od wielu lat, czeka na pasowanie go na ucznia. Takie święto odbyło się w naszym gimnazjum 16 grudnia. Pierwszacy na początku mieli swój występ: śpiewali piosenki, recytowali wiersze, zatańczyli. Następnie za pomocą wróżek mieli odbyć podróże aż do ośmiu krain, w których mieli wykonać odpowiednie zadania i polecenia. Zdolności pierwszaków oceniała komisja w składzie dyrektor i wicedyrektor gimnazjum, jednej mamy oraz babci. Dzieci wykonały bardzo dobrze wszystkie zadania, złożyły ślubowanie i pani dyrektor pasowała pierwszaków na uczniów. Każdy otrzymał dyplom, prezenty oraz pozdrowienia od swych kolegów i koleżanek z początkówki. W klasie na uczniów czekał piękny tort w postaci książki – słodki prezent od rodziców. Uczniowie pierwszej klasy są wdzięczni za święto „Pasowania na ucznia’’ pani dyrektor, uczniom piątej klasy oraz rodzicom.

Wychowawczyni pierwszej klasy Franciszka Jankowska

dscf7911dscf7914dscf7892dscf7892