Bieg to zdrowie

Uczniowie klas początkowych w dniach 26 września – 7 października wzięli udział w akcji „Obiegnij szkołę”. Celem projektu było zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na stan zdrowotny, a także na polepszenie wyników procesu nauczania.

Na uroczystym otwarciu akcji uczniowie otrzymali emblematy i paszporty, w których w ciągu 2 tygodni mieli zapisywaną przez wychowawców frekwencję w akcji. Każdy starał się zebrać jak najwięcej punktów. Po przecięciu taśmy startowej projekt ruszył w życie. W miarę możliwości każdy brał w nim udział. Po takiego rodzaju przerwach uczniowie z rumieńcem i uśmiechem na twarzy wracali na lekcje.

Na uroczystym zamknięciu projektu za aktywny udział uczniowie wszystkich klas otrzymali piłki i słodkie niespodzianki. Chętni podzielili się wrażeniami. Werdyktem projektu było postanowienie o kontynuacji aktywnej działalności sportowej i wzięcie udziału w nowym projekcie sportowym, który startuje po kilku tygodniach.

Koordynator projektu Anna Fedorowicz

?????????????