Edukacyjna wycieczka do stadniny w Dubingiaj

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie 4 klasy wspólnie z rodzicami i wychowawczyni zorganizowali edukacyjną wycieczkę do stadniny w Dubingiaj. Wczesnym rankiem 27 maja autobusem odjechaliśmy od szkoły. Po przybyciu zachwyciła nas cisza, jaka panowała dokoła. Zobaczyliśmy przepiękną wysepkę, na której ,,królowały’’ króliki i spacerowały pawie. Przewodnik oprowadził nas po mini zoo. W ogrodzeniu biegały kózki, które można było nawet pogłaskać. Zadziwiły nas zwierzęta – piękne alpaki. Dumnie spacerujące strusie groźnie podchdziły do ogrodzenia. Spotkaliśmy wielbłąda i jego przyjaciela małego osiołka. Po stawie pływały kaczki, białe i czarne łabędzie. W oddali zgodnie chodziły muflony, daniele i jelenie. Następnie zapoznaliśmy się w stajni z różnej rasy końmi. Były tu małe koniki pony i dorosłe dorodne konie. Uczniowie zobaczyli na własne oczy, jak wygląda maneż. Zachwyceni pobytem w tak uroczym miejscu w dobrym nastroju jadąc z powrotem zaliczyliśmy jeszcze pobyt w centrum Europy, gdzie otrzymaliśmy zaświadczenie.

Franciszka Jankowska

nauczycielka nauczania początkowego