Koncert kochanym Mamom

W piątkowy wieczór, 29 kwietnia, wielkie grono mam z okolic Bezdan śpieszyło na koncert z okazji Dnia Matki.

Na tę uroczystość uczniowie przygotowali różnorodny program.

Na początek uczniowie starszych klas należący do kółka teatralnego „Skrzat” pokazali mamom przedstawienie pod nazwą „Jacek i placek”. Do tego występu w ciągu dłuższego czasu uczniowie szykowali się pod kierownictwem polonistki Edyty Klimaszewskiej. Każdy szczegół należało opracować tak, aby wszystko było na należytym poziomie.

Swoim przedstawieniem teatralnym popisali się też aktorzy młodszych klas. W ich wykonaniu została zaprezentowana bajka „Śpiąca królewna”, którą przyszykowali pod czujnym okiem Alicji Łatyszewicz. Każda mama cieszyła się widząc swoją pociechę w roli któregoś z bohaterów. Przecież tak niedawno jeszcze te bajki były przez rodziców czytane dzieciom, a już teraz dzieci same wygłaszały teksty bajek ze sceny.

Zachwycające przedstawienia były przeplatane piosenkami – w wykonaniu chóru „Nuta” i solistów pod kierownictwem nauczycielki muzyki Olgi Krasodomskiej. Nie jednej mamie łezka zakręciła się w oku słysząc piękne i czułe słowa piosenek i wierszy. Niespodzianką dla mam na koncercie było wystąpienie uczniów 4 klasy (naucz. F. Jankowska) grających na dzwonkach oraz wykonanie piosenki w języku angielskim (naucz. A. Fedorowicz).

W rytm skocznych melodii wirowali też w tańcach uczestnicy kółek tanecznych pod kierownictwem Bożeny Wojcinowicz. Zauroczone pięknymi tańcami i wspaniałymi wielobarwnymi strojami mamy nie żałowały braw dla swoich latorośli.

Na zakończenie dla wszystkich Matek zaśpiewano tradycyjne „Sto lat” i wręczono własnoręcznie wykonane upominki.

Ania Fedorowicz

nauczycielka klas poczatkowych

IMG_1302 IMG_1359 IMG_1304 IMG_1284 IMG_1325 IMG_1317 IMG_1364 IMG_1339 IMG_1324 IMG_1296 IMG_1274 IMG_1273