„Žinių radijo” konkursas „Sumaniausia klasė”

      „Žinių radijas” jau ne pirmą kartą leidžiasi į kelionę ieškoti sumaniausios klasės. Ši puiki komanda vyksta į konkurse dalyvaujančias mokyklas su visai Lietuvai gerai žinomais, sėkmę patyrusiais žmonėmis, kurie pristato savo profesiją, dalijasi patirtimi ir atsako į moksleivių klausimus.

      Jau keletą mėnesių mūsų mokyklos vienuoliktokai dalyvauja „Žinių radijo”  konkurse „Sumaniausia klasė“. Pirmame etape, išsiuntę savo klasės sukurtą filmuką, surinko nemažai balsų ir pateko į antrą etapą. Dėl to sausio 16 d. į mūsų mokyklą atvyko sporto komentatorius, proto mūšių kūrėjas ir vedėjas, istorinių knygų rašytojas Robertas Petrauskas.

      Gana ilgai ir labai įdomiai svečias kalbėjosi su vienuoliktokais, kurie negailėjo jam klausimų. Kaip prasidėjo sporto komentatoriaus karjera? Kada ir kodėl atėjo mintis parašyti knygą? Kokia buvo mėgstamiausia pamoka mokykloje? Į kokias pamokas nebuvo noro eiti? Kodėl netapote mokytoju? Kokias knygas skaitote? Ar įmanomas III pasaulinis karas? Ar užtenka laiko dar kažkokiems pomėgiams ir poreikiams? Ar sunku komentuoti varžybas? Tokie ir dar daugybė kitų klausimų buvo užduodami svečiui.

      Tiesa, kaip vieną didžiausių laimėjimų R. Petrauskas ir įvardino sporto komentatoriaus atranką, kurią jis įveikė ir nuo to laiko dirba šį jam taip mielą darbą. „Tai yra ko gero didžiausias mano gyvenime laimėtas konkursas. Žinoma, jūsų gyvenime dar bus visokių konkursų, kai į vieną vietą varžosi 20 ar net 100 žmonių. Ir kažkokį egzaminą laikai ir tikiesi patekti į tą vietą. Tai krepšinio komentavimas ir buvo tas konkursas“,- pasakojo R. Petrauskas.

       Mokiniams jis taip pat negailėjo patarimų.

      „Galimybės atsiveria tiems, kurie ieško. Jeigu tu nieko neieškai, nesvajoji, tai tau niekas ir neatsitiks. Pirmiausias dalykas, kad svajonė išsipildytų – reikia ją turėti, reikia aiškiai žinoti, ko tu nori“,- sakė R. Petrauskas.

      Dabar viena iš moksleivių svajonių yra tapti sumaniausia klase, laimėti šį konkursą, tad ir linkime jiems didžiausios sėkmės!

Netradicinė ugdymo pamoka Archyve bei Lietuvos Respublikos Seime

      Sausio 16 dieną 9-11 klasių mokiniai apsilankė Lietuvos Centriniame  Archyve.  Archyvo atstovas papasakojo apie archyvo įsikūrimą, jo paskirtį ir funkcijas. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su archyvo darbuotojų darbu, saugomais rašytiniais dokumentais, nuotraukomis, klausyti garso įrašų, aplankyti įvairius  archyvo struktūrinius padalinius, archyvo salėje pažiūrėti filmą apie archyvą ir 1936 metų krepšinio varžybas.

Vėliau mokiniai aplankė Lietuvos Respublikos Seimą, Seimo ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja aprodė valdžios patalpas, posėdžių sales, papasakojo  apie Seimo darbą, jo fukcijas, priminė svarbius su Lietuvos valdymu susijusius istorijos faktus. Seimo atstovė nuvedė į spaudos konferencijos salę, kur mokiniai galėjo pasijausti tarsi tikroje konferencijoje.  Aprodė parodas, pademonstravo plenarinę salę iš balkono, nes teisę įeiti turi tik Seimo nariai dalyvaujantys posėdžiuose. Supažindino su istorine Konstitucijos ir Kovo 11-osios sale, kur įvyko Lietuvai svarbiausios akimirkos.

Ši kelionė  mokiniams atverė naujų vandenų srovę, galbūt kai kas rimtai susidomės archyvo darbuotojų darbu, o gal politika ir kaip Seimo atstovė sakė,  sakys prezidento priesaiką  Seimo salėje.

 Psichologė

Ilona Lučinska

Chemijos 53-oji olimpiada

      Sausio 16 d. mūsų mokykloje vyko 53-osios chemijos olimpiados II turas (rajoninis). Susirinko Vilniaus rajono mokyklinių olimpiadų laimėtojai, kurie 4 valandų bėgyje sprendė chemijos užduotis. Mūsų mokyklai atstovavo 9 kl. moksleiviai D.Gudanec i D. Rauba. Chemijos mokytojai tuo metu turėjo galimybę apžiūrėti chemijos dalyko mokymo priemones ir paklausyti pranešimo: „Mokymo priemonių naudojimas chemijos pamokose“.

Chemijos vyresnioji mokytoja Edita Verkovska

Projektas „Tautų tiltas“ Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinėje mokykloje

„Tautų tiltas“ – projektas, kuris jau antrus metus vykdomas mūsų mokykloje pagal Lietuvos mokinių neformaliojo Švietimo centro programą „Būkime kartu“.

Projekto idėja – suburti keleto mokyklų, kuriose dėstoma lietuvių, lenkų, rusų, baltarusų kalbomis, mokinius, supažindinti su papročiais, tradicijomis, siekiant skatinti jų tarpusavio bendravimą, puoselėti gimtąją kalbą, kultūrą, tradicijas.

Šiais metais projekte dalyvavo Vilniaus Lazdynų vidurinė (projekto koordinatoriai), Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija ir mūsų –  Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinė mokykla.

Projekto metų buvo organizuojami bendri renginiai, mokinių darbų parodos. Mokyklų bendruomenės pristatė savo tautos savitumą, etninės kultūros elementus (dainos, šokiai, eilėraščiai, tradicijos, papročiai, valgiai ir kt.).

Projekto “Tautų tiltas” dalyvių susitikimas vyko ir mūsų mokykloje, kurio tema buvo „Derliaus šventė“. Renginio metu vyko mokyklų komandų varžybos „Rudens gėrybės ant mūsų stalo“, kurių metų mokiniai turėjo galimybė giliau susipažinti su įvairių tautų virtuve, gaminimo technologijomis. Projekto dalyviai taip pat dalyvavo fotonuotraukų konkurse „Mano didžiausias baravykas“.

Projekto apibendrinimas vyko Lazdynų vidurinėje mokykloje lapkričio 12 d., kur konferencijoje mūsų mokytojos Edita Verkovska ir Jolita Lavrukaitienė skaitė pranešimą ”Multikultūrinis kalendorius arba aplink pasaulį per 731 dieną”.  Konferencijoje dalyvavo Lietuvos edukologijos universiteto profesorius, etnologas Libertas Klimka, kuris pabrėžė tokių projektų svarbą, kaip „Tautų tiltas“.

Šio projekto metu mūsų mokyklos mokiniai užmezgė ne tik dalykinius, bet ir draugystės ryšius. Tikimės, kad bendradarbiavimas, susitikimai ir draugystė stiprės ir už projekto ribų.

Edita Verkovska technologijų mokytoja

Jolita Lavrukaitienė lietuvių kalbos mokytoja

Šeimadienio šventė

         2015 m. sausio 10 d., šeštadienį, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko šeimos festivalis „Šeimadienis“, kuriame dalyvavo Bezdonių parapija.Mūsų mokyklą festivalyje atstovavo choro „Nuta“ dalyvės su muzikos mokytoja Olga Krasodomska.

Atmintis gyva, nes liudija

       Sausio 13 d. mūsų mokykloje vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Degindama žvakes mokyklos bendruomenė prisidėjo prie  kasmet rengiamos akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Prieš pamokas  mokiniai su mokytojais tylos minute pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę. Vadovaujant istorijos mokytojai Vidai Borkovskai, 9 klasės mokiniai  paruošė pristatymus tokiomis temomis: ,,Sausio 13-tosios didvyriai“ ir ,,1991 m. sausio 13 –tosios įvykiai“. Šiuos pritatymus išklausė 3-8 klasės mokiniai. Lietuvių kalbos mokytojos J. Šimanec ir J. Lavrukaitienė paruošė kūrybines užduotis  1– 4 klasių mokiniams.

Metodinis leidinys „Vystomasis bendradarbiavimas ir švietimas. Globaliojo švietimo pamokų aplankas“

         Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“2014 m. lapkričio mėnesį vykdė konkursą vystomojo švietimo pamokų planams kurti ir aprašyti. Tai buvo galimybė mokytojams dalyvauti konkurse ir tapti metodinės priemonės bendraautoriais. Mūsų mokyklos biologijos mokytoja Edita Karpovič ir geografijos mokytoja Renata Urbanovič, apjungusios savo jėgas, paruošė pamokos planą šiam konkursui tema „Afrikos augalija ir gyvūnija“. Tarp daugybės darbų, mūsų mokytojų paruoštas pamokų planas buvo įtrauktas į metodinį leidinį „Vystomasis bendradarbiavimas ir švietimas. Globaliojo švietimo pamokų aplankas“. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pasidalinti savo patirtimi.

Leidinys  yra prieinamas el. versijoje.

Prieiga per internetą:

http://www.jaunimoakademija.lt/54/21/Parengtas-globaliojo-svietimo-pamoku-aplankas

 

Karjeros ugdymas

Sausio 6 d. mokykloje vyko susitikimas su Balstogės Universiteto Vilniaus filialo dekanu Jaroslavu Volkonovskiu bei studentais, kurie papasakojo mūsų 11-12 klasių mokiniams apie galimybes studijuoti šiame universitete.

 

Lilija Gajevska

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nacionalinis matematikos ir gamtamokslinio raštingumo konkursas

 2014 m. lapkričio mėn. 21 d. vyko nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas, kurį organizavo Nacionalinis egzaminų centras. Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ir mokytis gamtos mokslų ir matematikos. Jame dalyvavo  mūsų mokyklos 8 – 10 klasių mokiniai. Geriausiai atliko užduotis ir gavo diplomus:

  • Evelina Grigorovič 8 kl.
  • Augustin Dubickij 9 kl.
  • Dorota Tomaševičiūtė 10 kl.

Sveikiname!!!

 

1 2