Trwają przygotowania do półkolonii „Wakacje z językiem polskim”
W gimnazjum trwają przygotowania do realizacji projektu „Wakacje z językiem polskim” uczniom klas starszych. Półkolonie odbędą się w dniach 22–29 czerwca 2026 roku i będą doskonałą okazją do nauki języka polskiego poprzez aktywne poznawanie kultury, historii i dziedzictwa narodowego.W programie przewidziano liczne zajęcia edukacyjne, warsztaty oraz wycieczki do najciekawszych miejsc na Litwie. Uczestnicy odwiedzą między innymi Wilno, Troki, Druskienniki oraz Dubinki.
„Zadanie współfinansowane ze środków Kancelarii Senatu”.
Koordynator projektu Marina Naumowa






