Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ  2021

Šiais metais „Vaikų linijos“ tradiciškai skelbiamos akcijos – kovas Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021 veiklos gimnazijos mokiniams persikėlė į virtualią erdvę. Vykstant nuotoliniam mokymo procesui, dalis mokinių namuose jaučiasi saugiau, tačiau patyčios neišnyksta – dažnai jos persikelia į virtualią erdvę, o nestabdomos – kartu su mokiniais sugrįš į mokyklas.

Per klasių valandėlių ciklą „Patyčios gali ir turi liautis“ 5-8 klasių mokiniai aptarė aktualiausias patyčių prevencijos temas, analizavo edukacinių filmukų medžiagą, svarstė, kaip jie galėtų pasielgti panašiose situacijose. Informatikos mokytoja paaiškino jiems daugiau apie šiuo metu ypač aktualias elektronines patyčias per nuotolinį užsiėmimą „Kaip internete jaustis saugiai?“. Taip pat mokiniai turėjo internetinį anketavimą apie patyčias, kurio rezultatai labai nudžiugino – mokinai ne tik nepatiria patyčių, bet ir patys nesityčioja, o pamatę tokį elgesį, nedelsiant praneša suaugusiems.  

Šį mėnesį mūsų gimnazijos mokiniai, paskatinti biologijos mokytojų, dalyvavo „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ organizuojamame konkurse „Praleidžiu progą pasityčioti!“.  Mokiniai piešė piešinius prieš patyčias, o vėliau dalijosi įspūdžiais, kaip sekėsi perteikti emocijas, savijautą, užjausti kitus. Mokinių žodžiais sunkiausia buvo pastebėti patyčias ir savo kūryba pabandyti atkreipti dėmesį, kad tai liautųsi. Džiaugiamės, kad mokiniai teigė, kad ir kitais metais dalyvautų tokiame konkurse. Netruko ir kūrybinio darbo, per technologijų pamokas mokiniai grupelėmis kūrė virtualų „Gerų minčių medį“, kurių lapelius puošė geros ir šiltos  mintys.

Šios programos metu mokiniai daugiau sužinojo apie patyčias, jų prevenciją, pagalbos galimybes, atskleidė, kas jiems  patiems padeda susilaikyti nuo žeminančio elgesio, patyčių, kartais kylančio impulso įskaudinti kitą žmogų. Programos įgyvendinimo metu buvo skatinamas mokinių bendradarbiavimas, tolerancija kito nuomonei, kūrybiškumas ir atvirumas naujovėms.

                                                                                 Socialinė pedagogė Ana Maciulevič