Dalyvavimas projekte „Vilnija mano širdies objektyve“

Sausio 24 dieną Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje įvyko integruoto istorijos, kalbų ir dailės projekto „Vilnija mano širdies objektyve“ albumo pristatymas. Šis projektas suvienijo mokinius ir mokytojus bendram kūrybiniam darbui, siekiant pažinti bei įamžinti Vilnijos krašto unikalumą.

Mūsų gimnazijos darbo grupė, kurioje dalyvavo tiek mokytojai, tiek mokiniai, įdėjo daug darbo, skirdama pagrindinį dėmesį Bezdonių miestelio istorijai. Pasitelkę savo kūrybiškumą ir žinias, gimnazistai sukūrė informatyvų ir estetiškai patrauklų vaizdo įrašą, kuriame pristatyta miestelio praeitis, svarbiausi įvykiai ir vietovės kultūrinis paveldas. Be to, projekto dalyviai sukūrė meniškus piešinius, kuriuose atskleidė Bezdonių miestelio grožį ir istorinę dvasią. Šie darbai papuošė projekto albumą. Piešiniai ne tik atskleidė mokinių gebėjimus, bet ir leido giliau suvokti bei perteikti Vilnijos krašto ypatumus.

Tokie projektai kaip „Vilnija mano širdies objektyve“ skatina ne tik kūrybiškumą, bet ir domėjimąsi savo krašto istorija, tradicijomis bei kultūriniu paveldu. Tai puikus pavyzdys, kaip bendros pastangos gali virsti prasmingu ir įkvepiančiu rezultatu, stiprinančiu mokyklos bendruomenę bei paliekančiu įsimintiną pėdsaką krašto kultūroje.

https://youtu.be/-33kK3N4kJM?si=R_cYG8jT8eXOTZev

https://youtu.be/3m5l5G3132c?si=2B5tJQUCYXsv8ZKi

https://youtu.be/stoCs5kWDss?si=j1wCB3c4Fq3Fc6i0

Dailės mokytoja Marina Naumova

   

IŠVYKA Į GYVŪNŲ PRIEGLAUDĄ VŠĮ „SOS GYVŪNAI“: PAGALBOS RANKA KETURKOJAMS DRAUGAMS.

Sausio 29 d. mūsų gimnazijos IIIG ir IVG klasių mokiniai dalyvavo išvykoje į naujai įsikūrusią gyvūnų prieglaudą VšĮ „SOS GYVŪNAI“ Keidžiuose. Ši išvyka buvo ne tik galimybė susipažinti su prieglaudos veikla, bet ir prisidėti prie gerumo akcijos, kurios metu kartu su Bezdonių seniūnijos gyventojais rinkome reikalingas priemones ir maistą prieglaudos gyventojams.

Vos atvykę į prieglaudą, pajutome šiltą ir draugišką atmosferą. Mus pasitiko prieglaudos darbuotojai, kurie supažindino su jų kasdiene veikla. Sužinojome, jog „SOS GYVŪNAI“ rūpinasi beglobiais gyvūnais, suteikia jiems laikinus namus, ieško atsakingų šeimininkų ir organizuoja edukacinius renginius. Prieglaudoje pamatėme daugybę šunų ir kačių. Kiekvienas jų turėjo savo istoriją – vieni buvo rasti gatvėje, kiti atvežti iš netinkamų sąlygų. Daugelis gyvūnų, nepaisant sunkių išgyvenimų, rodė didžiulį norą bendrauti ir pasitikėti žmonėmis. Mūsų grupė buvo sužavėta įvairių gyvūnų charakterių: vieni šunys draugiškai vizgino uodegas ir troško dėmesio, kiti atsargiai, bet smalsiai stebėjo mus iš tolo. Katės, kaip įprasta, elgėsi karališkai – vienos draugiškai pasitiko, kitos susirangė kamputyje ir ramiai stebėjo šurmulį.

Išvykai rengėmės iš anksto, todėl bendradarbiaujant su Bezdonių seniūnija, NKC Bezdonių skyriumi organizavome gerumo akciją, kurios metu rinkome reikalingas priemones prieglaudos gyvūnams. Gyventojai nešė maistą, kraiką katėms, antklodes, žaislus, dubenėlius ir kitas reikalingas priemones. Atvykę į prieglaudą, visą šią paramą įteikėme darbuotojams. Jie nuoširdžiai dėkojo ir pabrėžė, kad kiekviena pagalba yra labai svarbi.

Ši išvyka paliko didžiulį įspūdį visiems dalyviams. Dauguma mokinių teigė, kad buvo labai naudinga savo akimis pamatyti, kaip dirba gyvūnų prieglauda ir kiek pastangų reikia norint padėti beglobiams gyvūnams. Supratome, kaip svarbu ne tik kalbėti apie pagalbą, bet ir imtis konkrečių veiksmų – tiek aukojant, tiek savanoriaujant. Išvykos metu mes ne tik suteikėme paramą, bet ir patys gavome daug – jautėme gyvūnų dėkingumą, o jų akys kupinos vilties palietė mūsų širdis. Kiekvienas iš mūsų suprato, kad net ir mažiausia pagalba gali pakeisti gyvūno gyvenimą.

Nuoširdžiai norime padėkoti visiems Bezdonių (ir ne tik) gyventojams, prisijungusiems prie akcijos savo didele širdimi bei gerais darbais. Taip pat dėkojame VšĮ „SOS Gyvūnai“ darbuotojams už priėmimą ir gerumo bei atsakomybės pamokas, mūsų gimnazijos direktorei Veslavai Voinič, mokytojams, darbuotojams, mokiniams, Bezdonių miestelio seniūnei Danutai Klimaševskai ir NKC Bezdonių skyriaus administratorei Emanuelai Koren už galimybę bendradarbiauti.

Po šios išvykos norime paraginti visus skaitytojus prisidėti prie VšĮ „SOS GYVŪNAI“  ar bet kokios kitos prieglaudos veiklos. Galite paaukoti, savanoriauti ar net suteikti namus vienam iš prieglaudos gyventojų. Maži geri darbai kuria didelius pokyčius – kartu galime padėti tiems, kurie negali savimi pasirūpinti. Padėkime gyvūnams ir parodykime, kad mūsų rūpestis bei dėmesys yra ne tik žodžiai, bet ir veiksmai!

IVG klasės auklėtoja Justyna Dacevič-Aschabova

Senelių diena – šventė, kupina meilės ir jaudulio

Senelių diena – tai viena iš ypatingiausių švenčių kalendoriuje, kasmet minima sausio 21 ir 22 dienomis. Tai metas, kai vaikai ypatingu būdu išreiškia dėkingumą savo mylimiems seneliams už jų šilumą, meilę ir neįkainojamą palaikymą.

Sausio 24 dieną mūsų gimnazijoje vyko išskirtinė šventė, skirta senelėms ir seneliams. Renginį pradėjo 1–4 klasių mokiniai, kurie parodė gražų kalėdinį vaidinimą. Atmosfera nuo pat pradžių buvo pilna šilumos ir šeimyniško artumo. Po to parengiamųjų grupių auklėtiniai, pradinių klasių mokiniai ir 5–6 klasių mokiniai parodė spalvingą šokio ir muzikos programą. Scenoje buvo galima išvysti įvairių šokių – polką, valsą bei energingą twistą, kurie visiems žiūrovams suteikė puikią nuotaiką.

Po pasirodymų vaikai savo senelėms ir seneliams įteikė rankų darbo dovanėles – iš molio pagamintas širdeles ir popierines gėles. Kiekvienas vaikas su pasididžiavimu žengė prie savo artimųjų, kad asmeniškai įteiktų dovaną, o už tai sulaukė šiltų apkabinimų ir padėkos žodžių. Neapsieita be jaudulio ašarų ir nuoširdžių šypsenų.

Šventės pabaigoje svečių laukė saldi vaišių valandėlė. Gerdami kavą ir mėgaudamiesi namų kepiniais, senelės ir seneliai turėjo progą pasikalbėti bei pasidalyti savo įspūdžiais. Renginį dar labiau praturtino „Melodia“ ansamblio pasirodymas, kuris suteikė svečiams puikią nuotaiką ir kai kuriuos net paskatino dainuoti kartu.

Senelių diena – tai graži šventė, kuri primena apie šeimos ryšių stiprybę ir meilės bei dėkingumo svarbą. Nesvarbu, kaip ji minima, svarbiausia – dėmesys ir širdies šiluma, dėl kurių ši diena tampa nepamirštama tiek seneliams, tiek jų anūkams.

Tai ypatingas metas pasakyti: „Ačiū, kad esate ir visada mus palaikote!“.

                                                                            Pradinių klasių mokytoja Ivona Šimak

 

Laisvės gynėjų diena

Kaip ir kiekvienais metais mūsų gimnazija dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Šios iniciatyvos tikslas – prisiminti 1991 metų sausio 13-osios įvykius, kurie vyko prie televizijos bokšto Vilniuje ir pagerbti laisvės gynėjų atminimą. Pamokos pradžioje kiekviename gimnazijos lange mokiniai 10 minučių uždegė žvakutes – gyvybės, šviesos ir atminties simbolį. Lauke, priešais gimnazijos pastatą, pražydo pradinių klasių mokinių pagamintos neužmirštuolės. Šios mėlynos gėlės simboliškai primena mums, kodėl esame laisvi.

Sausio 15 dieną 5-6 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis vyko į Vilniaus krašto švietimo muziejų, kur vyko edukacinis užsiėmimas apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik klausėsi pasakojimų apie Lietuvos laisvės gynėjus, bet ir diskutavo apie tai, ką jiems reiškia tėvynė, laisvė, tautinė savimonė. Po teorinės dalies, vyko kūrybinis darbas – mokiniai pynė Lietuvos vėliavos spalvų apyrankę.

Sausio 13-osios įvykių atminimas bus gyvas tol, kol jį branginsime.

Istorijos mokytoja Lilija Gajevska

Konkursas „Makaronų tiltai“

Sausio 10 d. VILNIUS TECH pakvietė Vilniaus miesto ir rajono moksleivius sudalyvauti konkurso „Makaronų tiltai“ atrankos etape. Į kvietimą atsiliepė 17 komandų. Nepaisant savo „nerimto“ pavadinimo, šis konkursas remiasi mokslu ir inžinerija: pastatų maketai iš makaronų naudojami seisminiuose bandymuose, o spagečių tiltai deformuojasi ir lūžta kaip tikri tiltai iš plieno. Šis konkursas – tai unikali galimybė mokiniams išbandyti savo kūrybiškumą, inžinerinius gebėjimus ir komandinį darbą, statant tiltus iš paprastų makaronų. Renginys ne tik padeda ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, bet ir skatina domėtis inžinerijos mokslų galimybėmis.

Teorija – tai geros praktikos pagrindas, todėl ir šis konkursas prasidėjo trumpa paskaita apie tiltų tipus, techninį vystymąsi, unikalumą, apie įvairias fizines jėgas, kurios veikia tilto konstrukcijas bei konkurso taisyklių išaiškinimo ir patarimais, koks tiltas turi šansus laimėti. O toliau praktinė dalis: kiekviena komanda gavo 400 g spagečių, 4 gabalus plastilino, A3 formato lapą ir 1 valandą laiko pastatyti savo tiltą. Kiekvienas tiltas buvo pasvertas ir išbandytas jį apkraunant. Komandos narys pats turėjo nuspręsti, kokį krūvį pasirinkti, didinti jį ar sustoti. Mūsų gimnazijos komanda „Idėjų kūrėjai“ (IIG klasės mokiniai Karolina, Brigita, Damian ir Albert)  pastatė tiltą, kuris svėrė 300 g ir išlaikė 2,5 kg. Nepaisant to, kad komanda į finalą nepateko, šis rezultatas yra vienas geriausių ir mokiniai su naujomis idėjomis laukia galimybės vėl sudalyvauti šiame konkurse.

Matematikos mokytoja Regina Dubicka

XXXVI Lenkų kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojai Vilniaus rajone

Sausio 7–8 dienomis Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje vyko Lenkų kalbos ir literatūros olimpiados rajoninis etapas. Olimpiados šūkis ,,Žmogus yra šventas, todėl jo skriausti niekam nevalia” – žymaus lenkų rašytojo Stefano Žeromskio citata pasirinkta neatsitiktinai, šiais metais minime 100-ąsias jo  mirties metines.

Dalyvauti rajoninėje olimpiadoje, kuri tęsėsi dvi dienas, norą pareiškė aštuoniolika 10-12 klasių mokinių iš Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų bei gimnazijų. Pirmą dieną mokiniai rašė rašto darbus: jie galėjo rinktis samprotavimo rašinį arba literatūrinio teksto interpretaciją. Didesnio populiarumo šiais metais sulaukė rašiniai, kurie, anot vertinimo komisijos pirmininkės, buvo įdomūs, prasmingi ir džiugino vertintojus. Kol dalyviai rašė, mokytojai, atlydėję savo mokinius į olimpiadą, irgi nenuobodžiavo, jie turėjo seminarą “Kalbos etiketas”, kurį vedė Vytauto Didžiojo universiteto Lenkų kalbos ir kultūros centro dėstytoja mokslų daktarė Darbara Dvilevič. Kitą dieną olimpiados dalyviai atsakinėjo žodžiu, jie pristatė vertinimo komisijos nariams pasirinktas ir išnagrinėtas literatūros ar kalbos temas. Mokytojai tuo laiku dalijosi gerąja patirtimi, aptarinėjo jiems rūpimus klasuimus, diskutavo.

Olimpiada užbaigta iškilmingu renginiu, kurį praturtino Bezdonių Julijaus Slovackio mokinių parengtas muzikinis vaidinimas. Meninė patriotinė programa giliai sujaudino susirinkusius svečius. Gimnazijos direktorė Veslava Voinič, vertinimo komisijos pirmininkė Kristina Vitlicka bei Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus lenkų kalbos ir literatūros kuratorė Janina Klimaševska išreiškė padėką ir sveikinimus visiems dalyviams, mokytojams ir olimpiados nugalėtojams.

Edyta Klimaszewska lenkų kalbos mokytoja metodininkė.

Kviečiame registruotis Vilniaus rajono gyventojus į grupinius „Pozityvaus bendravimo“ susitikimus

Užsiėmimų tikslas: išmokti komunikavimo būdų ir juos pritaikyti įvairiose gyvenimo situacijose.

Kas savaitinių susitikimų metu išsiaiškinsite kokias elgesio strategijas naudojate, išmoksite spręsti konfliktus, sudarysite elgesio pokyčių planą. Grupė pradės susitikimų ciklą tik susirinkus dalyvių skaičiui. Susitikimai nemokami. Planuojama 12 susitikimų. Grupėje lauksime iki 12 dalyvių (asmenims nuo 18 m.). Susitikimai vyks kiekvieną antradienį (planuojama grupės pradžia 2025-01-21) adresu Vilnius, Tilto g. 19-27. Susitikimų laikas 18-20 val.

REGISTRACIJA BŪTINA:

💻https://forms.gle/FFc9YYcT3wb4kAX4A
📞 +370 614 177 63
📧bsn@vrspc.lt

Projektas „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“. Projektas finansuojamas 2021-2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021-2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

1 2