Saugesnio interneto diena

Vasario 7-ą dieną jau 20-ą kartą buvo minima Saugesnio interneto diena. Ta proga informacinių technologijų pamokų metu buvo nagrinėjamos saugaus elgesio internete temos. Mokiniai diskutavo apie asmens duomenų saugumą, apie stipraus, bet tuo pačiu ir lengvai įsimenamo slaptažodžio kūrimą, sprendė interaktyvius testus, varžėsi žinių apie internetą viktorinoje.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė 5-12 klasių mokinius dalyvauti projekto ,,Saugesnio interneto centras Lietuvoje: www.draugiskasinternetas.lt“ video darbų konkurse „Kas man yra Saugus internetas?“. Atsakymą į šį klausimą pasiryžo pateikti IIIG klasės mokiniai savo sukurtame vienos minutės trukmės filme. Konkursui buvo pateikta 18 video darbų. Konkursiniai darbai buvo vertinami dviejose klasių (5-8 klasių ir 9-12 klasių) grupėse. Konkurso I-III vietų nugalėtojai kartu su juos rengusiais mokytojais buvo pakviesti į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur vyko Saugaus interneto dienos minėjimo renginys– konferencija „Vaikas+Ekranas+Mokykla=?“.

Sveikiname mūsų gimnazijos mokinių komandą, kuri video darbų konkurse laimėjo III vietą ! Mokiniams buvo įteiktas diplomas ir knygyno Pegasas kuponas.

Informacinių technologijų mokytoja Regina Dubicka

Prevencinis susitikimas su policijos atstovais

Kiekvienas iš mūsų neįsivaizduoja gyvenimo šiuolaikiniame pasaulyje be interneto, telefono ar kompiuterio. Be įvairių patogumų ir naujų galimybių, kurios yra suteikiamos interneto pagalba, technologijos ypač vaikams neretai sukelia ir įvairių grėsmių.

Vasario 9 d. mūsų gimnazijos vyresniųjų klasių mokinius aplankė Vilniaus apskrities Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Anželika Rakauskienė ir Liudmila Čeponienė. Susitikimo tikslas buvo paaiškinti mokiniams, kokie pavojai kartais slypi mums įprastose kasdieninėse situacijose: ieškant informacijos internete, perkant internetu paslaugas ar prekes, išvažiuojant į užsienį, norint greitai pralobti ir pan. Pareigūnės ypač akcentavo mokiniams, kur jie gali kreiptis pagalbos, jeigu įtaria grėsmę ar pavojų, kaip elgtis atsidūrus pavojingoje situacijoje. Taip pat mokiniai, ypač tie, kurie planuoja ateityje tapti policininkais, galėjo pasikonsultuoti, gauti reikalingos informacijos apie studijas ir darbą policijoje.

Dėkojame pareigūnėms už bendradarbiavimą ir naudingai praleistą laiką.

Socialinė pedagogė Ana Maciulevič