Išrinkti jaunimo atstovai į Vilniaus rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą

Lapkričio 19 d. Vilniaus rajono savivaldybės Didžiojoje salėje įvyko jaunimo atstovų į Vilniaus rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą rinkimai. Kiekvienam kandidatui buvo suteikta galimybė prisistatyti, o visuotinio susirinkimo dalyviai galėjo užduoti juos dominančius klausimus. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokinė Paulina Mackevič yra šios Tarybos narė.

Linkime gerų darbų !

Edita Klimaševskaja

Teatro ir muzikos pamoka kitaip. Iškilmingas atsisveikinimas su rudeniu

 Ruduo asocijuojasi mums dažniausiai su liūdesiu ir lietumi. Tačiau mūsų gimnazijos mokiniai įsitikino, kad šis metų laikas gali būti gražus, įdomus ir turtingas gamtos gėrybių.

 Lapkričio 19 d. margaspalviais lapais papuoštoje aktų salėje mūsų pradinių klasių mokiniams vyko Rudens šventė. Renginį pradėjo parengiamosios grupės vaikai daina „Margaspalviai lapeliai“. Po to 1-4 klasių mokiniai pademonstravo vaidinimus rudens temomis. Jauni aktoriai patys paruošė dekoracijas, nes žinojo, kad vaidinimuose kiekviena detalė yra labai svarbi. Šventės organizavime dalyvavo ir mokinių tėvai, jie padėjo savo vaikams kurti rudeniškus kostiumus. Dėkojame jiems už pagalbą. Vėliau vyko žaidimai ir linksmi šokiai.

 Šventės pabaigoje Ponia Ruduo pavaišino visus skaniais obuoliais ir kriaušėmis.

Pradinio ugdymo mokytoja Liudmila Latyševič

Lapkričio 16 – Tolerancijos diena

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijavo tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas!

Šiais metais mūsų gimnazijos pradinukai ir parengiamosios grupės vaikai susidomėjo šia akcija ir aktyviai joje dalyvavo. Mokiniai su auklėtojomis aiškinosi žodžio TOLERACIJA reikšmę, svarstė, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ieškojo tolerancijos/netolerancijos pavyzdžių kasdieniame gyvenime savo miestelyje ar kaime. Po to mokiniai atliko kūrybinį darbą, kurio metu piešė, klijavo ir kitaip kūrė savo Tolerancijos miestą.

Džiaugiamės, kad vaikai supranta tolerancijos svarbą mūsų gyvenime ir stengsis, kad jų mieste visada gyventų tik tolerantiški žmonės.

Ana Maciulevič

Lenkų kalbos savaitė mūsų gimnazijoje

Gimtoji kalba tai ne tik bendravimo priemonė, kuri turi didžiausią reikšmę žmogaus vystymuisi, bet ir dvasinio pasaulio dalis – mūsų turtas, be kurio neįmanoma įsivaizduoti asmenybės. Kaip ir kiekvienais metais mūsų gimnazijoje buvo organizuojama Lenkų kalbos savaitė, kurios metu mokiniams vyko konkursai, renginiai, netradicinės pamokos.

Pagal šį projektą lapkričio 10 dieną mūsų mokiniai prisijungė prie pilietinės akcijos „Szkoła do hymnu”, kurios metu 11:11 val. kartu su tautiečiais Lenkijoje buvo giedamas Lenkijos Respublikos himnas. Vyresnių klasių mokiniai tą dieną turėjo galimybę sužinoti, prisiminti ir pasitikrinti žinias apie įžymias Lenkijos asmenybes per pamoką „Lenkai, kuriuos reikia pažinti“. Lapkričio 11 d. gimnazijoje vyko Lenkijos Nepriklausomybės 103 metų minėjimas. Mokiniai ne tik prisiminė istorinius įvykius, išklausė patriotinių dainų, bet ir dalyvavo protmūšyje „103 klausimai apie Lenkiją“. Geriausios komandos buvo apdovanotos diplomais ir prizais. Taip pat lapkričio 11 d. mūsų gimnazijos atstovai dalyvavo Lenkijos Nepriklausomybės minėjimo iškilmėse Vilniaus Rasų kapinėse. Per Lenkų kalbos savaitę vyko ir kiti užsiėmimai: dailės konkursas „Myliu tave, Lenkija“, pradinių klasių mokiniams dailyraščio konkursas „Plunksnos meistras“, tradicinis mūsų gimnazijos globėjo atminimui pavadintas „Julijaus diktantas“, mokiniai prisijungė prie visuotinio skaitymo akcijos, kuri kiekvienais metais inicijuoja Lenkijos prezidentas ir jo žmona. Mokiniai taip pat dalyvavo piešinių konkurse, kurį organizavo Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija. Aktyviausi ir geriausiai konkursuose pasirodę dalyviai buvo apdovanoti gimnazijos diplomais ir dovanėlėmis. 

Labai džiaugiamės, kad mūsų mokiniai taip aktyviai dalyvauja Lenkų kalbos savaitės renginiuose. Tai įrodo, kad jie supranta, kad gimtoji kalba tai mūsų kultūros dalis, ir ją reikia saugoti, puoselėti, išsaugoti…

Lenkų kalbos mokytoja Ana Maciulevič

Geriausias mokinys 2021

Šiais metais respublikinių konkursų ir olimpiadų nugalėtojai buvo apdovanoti Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst padėkos raštais ir atminimo dovanomis. Labai džiaugiamės, kad tarp šių mokinių yra ir mūsų gimnazijos IIIG klasės mokinys Artus Kondratovič, kuris laimėjo Lietuvių kalbos olimpiadoje tautinių mažumų mokyklų mokiniams. Pasiruošti Arturui olimpiadai padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aliona Rynkun. Artur yra ne tik mūsų gimnazijos pasididžiavimas, stropus mokinys, dalyvauja aktyviai gimnazijos gyvenime. Jis yra drąsus, domisi psichologija ir psichoterapija, mokosi anglų ir vokiečių kalbų.

Linkime Arturui pasitikėjimo savimi įgyvendinant svajones, noro pažinti ir sužinoti ir daug sėkmės kituose konkursuose.

Klasės vadovė Ana Maciulevič

Pamokos Jaunojo tyrėjo laboratorijoje

Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo projekte „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Spalio 26 d. 8-10 klasių mokiniai kartu su chemijos mokytoja Edita Verkovska lankėsi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, kur jiems vyko užsiėmimai iš fizikos, chemijos ir mikrobiologijos. Apsilankymo tikslas buvo atskleisti savo gebėjimus ir susipažinti su kriminologijos mokslo tyrimo metodais. Visi mokiniai buvo padalinti į 3 grupes ir prasidėjo darbas. Pirmiausia mokiniai turėjo surinkti įkalčius nusikaltimo vietoje – plaukus, pirštų atspaudus, žemės daleles ir kt., po to palyginti juos su turimais nusikaltėlių pavyzdžiais. Visą informaciją reikėjo surašyti lentelėse ir padaryti išvadas – identifikuoti nusikaltėlį.

Fizikos laboratorijoje mikroskopų pagalba mokiniai tyrė pirštų atspaudus. Vadovaudami specialisto pagal duotas instrukcijas mokėsi dirbti su šiuolaikine įranga ir tokiu būdu gilinti fizikos žinias. Chemijos laboratorijoje jauni tyrėjai lygino markerio ir flomasterio savybes. Sužinojo daug naujų dalykų ir trumpam laikui patys tapo mokslininkais. Mikrobiologijos laboratorijoje reikėjo surasti mikroorganizmus ant vagies bato. Suradę bakteriją atpažino ją ir mėgintuvėlius paliko inkubatoriuje. Buvo labai įdomu, mokiniai turėjo daug klausimų, o galimybė patiems dirbti paliko didelį įspūdį.

Laikas prabėgo labai greitai, kadangi darbas su profesionalais buvo labai įdomus ir naudingas. Mokiniai turėjo galimybę parodyti savo gebėjimus, gilinti žinias, teoriją pritaikyti praktikoje.

Kai kurių mokinių pasisakymai po užsiėmimų:

Man labiausiai patiko tyrinėti pirštų atspaudus, nes ateityje noriu būti kriminalistas.“ – David.

Sužinojau daug naujų dalykų ir pati galėjau eksperimentuoti. Labiausiai man patiko chemijos laboratorijoje. Manau, kad čia sugrįšiu dar kartą.“ – Emilija

Laboratorijose vyravo puiki atmosfera. Labai patiko dirbti su mokslininkais. Norėčiau čia sugrįžti dar kartą.“ –Patricija

Man labai patiko visose laboratorijose. Išskirti norėčiau fizikos tyrinėjimus, kai turėjome surasti pirštų atspaudus. Esu sužavėta, būtinai važiuosiu dar kartą.“ – Kamilija

IIG klasės mokinės Aneta Kairytė ir Joana Dacevič

Lapkričio 10 d. – Tarptautinė ežio diena

  Šią dieną vykstantys renginiai turi tikslą atkreipti žmonių dėmesį į ežių, kurie gali išnykti, saugojimą gamtoje.  Parengiamosios grupės „Nykštukai“ auklėtiniai tą dieną sužinojo daug įdomybių apie šį spygliuotą padarėlį. Pasirodo ežiai  yra labai naudingi, nes minta kenkėjais, kurie naikina pasėlius ir miškus. Vaikai suprato, kodėl negalima deginti sugrėbtų lapų, o reikia juos sukrauti į krūvelę ir palikti darže, kad ežiai turėtų kur žiemoti. Pamokos apibendrinimui vaikai spalvino ir lipdė ežiukus.

Auklėtoja Inesa Mackevič

1 2