Dla maturzystów zabrzmiał ostatni dzwonek

Życie szkolne jest nowelą,
Której nigdy nie masz dosyć;
Wczoraj zabrzmiał pierwszy dzwonek,
Dzisiaj czas rozłączyć losy,
Szkoło, szkoło nam najdroższa,
będziesz zawsze w mych wspomnieniach;
każdy tydzień, każdy miesiąc …
Szkoło, szkoło, do widzenia!“

22 maja odbyła się nietypowa-bo zdalna- uroczystość Ostatniego Dzwonka dla klasy IVG. Maturzyści mieli okazję po raz ostatni nie tylko podziękować za naukę, ale również wysłuchać skierowanych do nich pięknych życzeń na dalszą drogę życia.

Czas rozstania ze szkołą – to czas wspomnień i życzeń. Dyrektor gimnazjum Wiesława Wojnicz życzyła maturzystom realizacji swoich edukacyjno – zawodowych planów i marzeń. W imieniu rodziców głos zabrał Wiktor Jankowski dziękując nauczycielom za pracę z uczniami i życzył maturzystom dobrych wyników egzaminacyjnych.

Ciepłe słowa były wypowiedziane przez pierwszą wychowawczynię Franciszkę Jankowską oraz obecną wychowawczynię Edytę Klimaszewską. Życzenia złożyła także nauczycielka od matematyki Hendryka Sawiel, która również pogratulowała świetnych wyników w matematycznym konkursie „Kangur“.Robert Kowalewski oraz Sebastian Jankowski weszli w dziesiątkę najlepszych uczniów rejonu wileńskiego.

Uczniowie klasy IIIG maturzystom życzyli tradycyjnego połamania pióra na egzaminach.

18 tegorocznych maturzystów jednocześnie z radością i smutkiem słuchało życzeń, bo już niebawem będą musieli rozstać się z tym, co przez dwanaście lat stanowiło istotę ich życia. Niejeden zapewne przypomniał, jak jeszcze niedawno stawiał niepewnie kroki tymi szkolnymi korytarzami, a pierwszy nauczyciel opiekuńczo wprowadzał  w nieznajomy świat nauki.

Na zakończenie uroczystości rozległ się głos Ostatniego Dzwonka.

W niedzielę 24 maja w miejscowym kościele odbyła się Msza Święta w intencji Maturzystów. Naszym Maturzystom  życzymy  powodzenia w zmaganiach z egzaminami maturalnymi!

Wychowawczyni IVG klasy Edyta Klimaszewska