Lekcja zintegrowana z okazji 30-tej rocznicy Dnia Odrodzenia Niepodległości Litwy

Z okazji 30-tej rocznicy Dnia Odrodzenia Niepodległości Litwy 11 marca w naszym gimnazjum odbyła się zintegrowana lekcja języka litewskiego i literatury, historii oraz muzyki. Podczas lekcji uczestnicy odśpiewali hymn narodowy Republiki Litewskiej i wspólnie dyskutowali o osiągnięciach naszego kraju i zmianach, jakie zaszły w ciągu trzydziestu lat od odzyskania niepodległości. Naprawdę wiele zrobiono i osiągnięto w dziedzinie kultury, edukacji, architektury, polityki krajowej i światowej, sportu i medycyny. Z tej okazji recytowano wiersze, a z ust uczniów brzmiały pieśni, co świadczyło o miłości i lojalności wobec ojczyzny Litwy.

W końcu lekcji został podsumowany projekt „Co wiesz o Litwie?”, nagrodzono zwycięzców konkursów i quizów. Wspominając zajęcia z Dni Języka Litewskiego, podczas lekcji jeszcze raz zostało podkreślone znaczenie używania poprawnego i bogatego języka litewskiego. Cieszymy się, że nauczyciele naszego gimnazjum tak chętnie, szczerze i aktywnie współpracują, aby promować wśród uczniów poczucie patriotyzmu i obywatelstwa.

Nauczycielka języka litewskiego Aliona Rynkun