Edukacyjna wycieczka do Wilna

Ciepłym zimowym rankiem 12 grudnia bieżącego roku uczniowie klas 5-6 wraz z wychowawczyniami udali się na edukacyjną wycieczkę do Wilna. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Pieniędzy, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznać się z historią pieniądza i bankowości na świecie. Tutaj także obejrzeliśmy piramidę, wykonaną z ponad miliona centów. Później specjalne wagi zważyły uczniów i obliczyły ekwiwalent masy ich ciała w złocie, srebrze i platynie oraz podały wartość w euro i dolarach.

Dalej udaliśmy się na spacer po starym mieście. Celem naszej wędrówki był świąteczny symbol Wilna – główna choinka na Placu Katedralnym. Media głoszą, że choinka wileńska jest jedną z najpiękniejszych tegorocznych choinek na świecie. Miasteczko bożonarodzeniowe, ozdobione jasnymi światełkami i girlandami, tworzy przytulną, ciepłą atmosferę i coraz bardziej przypomina o magii nadchodzących świąt.

Uczniowie zachwyceni, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Wychowawczyni 6 klasy Justyna Dacewicz