Wakacyjne wycieczki

Kolejny dzień wakacji uczniowie klas 1-3 spędzili zwiedzając Ogród Botaniczny w Kojranach oraz mini zoo w Kolonii Wileńskiej.

Celem wycieczki było obejrzenie i poznanie bogatej kolekcji roślin pielęgnowanych w ogrodzie botanicznym, uwrażliwienie na jej piękno i potrzebę ochrony oraz poszerzenie wiedzy o zwierzętach i ptakach.

W mini zoo dzieci najpierw spotkały się z różnorodnością papużek. Dla niektórych to było pierwsze spotkanie z tym gatunkiem ptaków. Później zwiedzający mieli możliwość obserwować pływające w akwarium rybki. Z bliska zapoznali się też z baranami, kózkami, osiołkiem, lisem, lamą, królikami, chomikami i innymi zwierzątkami. Podziwiali różne gatunki kur, kogutów, pawie, jastrzębie i bociana.

Sad botaniczny powitał dzieci malowniczymi krajobrazami. Słuchając opowiadań przewodniczki, uczniowie podziwiali różnorodne okazy kwiatów, drzew i krzewów. Nasz spacer umilały też przepiękne plantacje wonnej piwonii i wielobarwnych róż i irysów. Obserwując ich piękno trudno dzieciom było wybrać „królowę kwiatów”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się ponad stuletni, ogromny świerk. Pod jego rozłożystymi konarami mogliśmy odczuć jego potęgę i na chwilkę ukryć się od prażącego słońca.

Sad botaniczny jest bogaty w stawy, w przejrzystych wodach których dzieci mogły obserwować pływające rybki oraz małe i duże kaczki.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń oraz wzbogaciła ich wiedzę o przyrodzie.

Anna Fedorowicz