Dzień otwartych drzwi w Oddziale Litewskiej Straży Granicznej

4 czerwca uczniowie klas III-IV G wraz z opiekunkami odwiedzili Oddział Litewskiej Straży Granicznej w Wilnie. Impreza, w której brali udział nasi uczniowie, przybliżyła zebranym zawód funkcjonariusza straży granicznej, a także przyczyniła się do kształtowania wartości patriotycznych i obywatelskich członków społeczności, jak też zniechęciła do popełniania przestępstw.

Podczas imprezy uczniowie zapoznali się z zawodem funkcjonariusza: obejrzeli broń, którą posiadają pracownicy, a także została dla nich zademonstrowana technika, z której korzysta się na co dzień w pracy na granicy. Także zebrani zapoznali się z zawodem kynologa, dla nich zostały zaprezentowane przykłady zatrzymania przestępcy za pomocą psa oraz Oddziału  Zabezpieczenia Specjalnego. Na zakończenie wszystkich poczęstowano kaszą i herbatą kuchni polowej.

Nauczycielka geografii Renata Kerul