Początek półkolonii ,,Poznajmy historię Polski i Litwy’’

31 maja w gimnazjum rozpoczęły się półkolonie w ramach projektu ,,Poznajmy historię Polski i Litwy’’. Czterdziestuosobowa grupa uczniów gimnazjum udała się na pierwszą edukacyjną wycieczkę do Centrum Rzemiosła Tradycyjnego w Mejszagole. Mieli zajęcia  lepienia talerzy z gliny z okazji 100-lecia Litwy i Polski. Dzieci bardzo chętnie z zaciekawieniem i starannością pod kierownictwem pani Łucji Zdanowicz poznawali w jaki sposób mają wykonać swoje prace. Po zajęciu edukacyjnym zwiedzili Muzeum  Księdza Prałata Józefa Obrembskiego. Domek, w którym mieszkał ksiądz prałat  przywitał swoim niezwykłym ciepłem i spokojem. Pani Józefa Markiewicz kierowniczka muzeum opowiedziała o zadziwiającym życiu księdza prałata. Uczniowie zobaczyli osobiste rzeczy, szaty i księgi liturgiczne, z których korzystał, fotografie, meble oraz wysłuchali głosu samego księdza prałata. Następnie udali się na grób i pomodlili się. Pełni wrażeń wrócili do gimnazjum.

Franciszka Jankowska