Konkurs pt. „Najlepsi z Najlepszych”

12. kwietnia w auli gimnazjum odbył się konkurs uczniów uzdolnionych pt. „Najlepsi z Najlepszych”. W konkursie brali udział uczniowie klas 6-IIG. Pod kierownictwem swoich nauczycieli uczniowie przyszykowali prace z różnych dziedzin nauczania: plastyki, geografii i historii, języka angielskiego, litewskiego i polskiego. Przedstawili oni swoje prace twórcze, prezentacje multimedialne, opowiedzieli o swych pasjach i zainteresowaniach. Wszystkie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem zebranych w sali widzów. Podczas imprezy każdy z widzów mógł oddać swój głos za najciekawszą pracę, która najbardziej mu przypadła do gustu – a takich było wiele. Po przedstawieniu prac, dopóki komisja podsumowała wyniki głosowania, psycholog gimnazjum Agnessa Ogar z pomysłowym uczniem klasy 6 Aleksandrem Potapowym przedstawili przez nich stworzoną grę, która ma pomóc uczniom twórczo i pomysłowo spędzać swój wolny czas. Po przeliczeniu wszystkich głosów, komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – uczniowie klasy 8, którzy oryginalnie przedstawili pracę z geografii pt. „Kultura krajów Azji”.

II miejsce – uczeń IIG klasy Robert Kowalewski, który przedstawił pracę z języka polskiego, historii oraz choreografii.

III miejsce –  uczniowie tejże 8 klasy z animowaną pracą z języka polskiego oraz historii pt. „Legenda o powstaniu Wilna“.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli!

Inga Kondratowicz, nauczyciel metodyk języka angielskiego, przewodnicząca Rady Metodycznej Gimnazjum