Lekcja historii w muzeum

Dnia 11 kwietnia  uczniowie klasy IG oraz IIG  udali się na edukacyjną wycieczkę  do Wilna.

W Pałacu Prezydenckim Republiki Litewskiej w dniu 10 marca 2016 roku otwarto Centrum wiedzy o państwie. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawę „Niezapomniana przyszłość: Wizje stulecia Litwy” .To była niesamowita podróż w czasie, przy pomocy najnowszych technologii, pokazująca wizje i pomysły na Litwę z minionego stulecia.

Następnie grupa udała się do Litewskiego Muzeum Narodowego, w którym uczniowie obejrzeli wiele przechowywanych eksponatów, od wieku kamiennego do czasów współczesnych, prezentujących dzieje państwa i dorobek historyczno-kulturalny Litwy. Zaciekawiły też zbiory etnograficzne: sprzęty domowe, stroje ludowe, wyroby z bursztynu i ceramiki. Wycieczka była  pouczająca, przede wszystkim uświadomiła ,że trzeba pamiętać o historii naszej ojczyzny.

Nauczycielka historii Ksenia Osipowicz i

Nauczycielka języka polskiego Edyta Klimaszewska