Tydzień bez przemocy

Uczestniczenie w tygodniu bez przemocy jest coroczną działalnością naszego gimnazjum. W każdej klasach odbywały się zajęcia, treść, których była dopasowana do potrzeb uczniów.
Młodsi uczniowie chętnie brali udział w lekcjach prowadzonych przez specjalistów pomocy uczniom. Wielkie zaciekawienie wzbudził nowo otrzymany stół świetlny, który posłużył w prowadzeniu zajęć na temat rozpoznawania i nazywania emocji. Starsi uczniowie chętnie pomagali w wykonywaniu plakatu, omawiali zagadnienia w grupach dzieląc się własnym doświadczeniem.
Poruszane zagadnienia – przyjaźń, rozpoznawanie emocji i bezpieczne wyładowanie złości, wymienienie rodzajów przemocy i ich rozpoznawanie, pomoc osobom doświadczającym przemocy.

Psycholog szkolny