Szkolna Wigilia i kolędowanie

Wieloletnią tradycją w naszym gimnazjum jest to, że w przededniu Wigilii w domu, odbywają się Wigilie klasowe. Przekazywanie i podtrzymywanie z pokolenia na pokolenie tradycji rodzinnych – okazje świąteczne są ich częścią – sprzyjają utrzymywaniu więzi rodzinnych. Każda klasa omówiła, jak ma wyglądać wigilijny stół, że wigilijny opłatek jest najważniejszy i jako pierwszy ma być na stole, jak wygląda chwila dzielenia się opłatkiem, jakie mają być tradycyjne dania wigilijne. Następnie uczniowie początkówki i klas piątej i szóstej po przyszykowaniu prezentów rozpoczęli kolędowanie po naszym miasteczku w Bezdanach. Byliśmy w bezdańskim starostwie, w przedszkolu, w dwóch sklepach i we fryzjerni. Uczniowie zaśpiewali kolędy i złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia życząc wszystkim zdrowia oraz łask Bożych.

Nauczycielka klas początkowych Franciszka