„Nasze pragnienie dzielenia się – szansa życia dla zwierząt”

7 grudnia w naszym gimnazjum gościła pani Rasa Griszkewicziute, która dla uczniów klas 5-12 poprowadziła wykład, podczas którego dzieci nauczyły się rozumieć potrzeby zwierząt, język ich ciała, zdobyły praktyczne doświadczenia w zakresie bezpiecznego komunikowania z psami, zdobyły więcej wiedzy i motywacji, aby zostać wolontariuszami i w wieku 16 lat dołączyć się do działalności „Lesė”.

W związku ze zbliżeniem się najpiękniejszych świąt w roku, uczniowie IIG z wychowawczynią zaprosili  wszystkich nauczycieli, wychowawców oraz ich wychowanków wziąć udział w akcji „Daj pięć“, która odbyła się w dniach 11-22 grudnia.

Podczas akcji były zebrane: kocyki, zabawki dla zwierząt, miseczki, pokarm, smakołyki.

Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane dla organizacji opieki nad zwierzętami „Lesė” w Wilnie.

Uczniowie IIG klasy i wychowawczyni Renata Urbanowicz