Spotkanie z Panem Mrozkiem

Grudzień dla dzieci jest tradycyjnie miesiącem pełnym bajecznych przygód i niespodzianek. Każde dziecko czeka na te radosne i magiczne chwile.

Takie pamiętne chwile w tym miesiącu mieli też uczniowie naszego gimnazjum. Pisali oni listy do Świętego Mikołaja, mieli kilka spotkań z nim, a na dodatek niosące w sobie wiele wrażeń – spotkanie ze scenicznym Panem Mrozkiem. Odbyło się w ono w Rosyjskim Teatrze Dramatycznym, gdzie uczniowie oglądali przedstawienie „Mrozek”. Scena upiększona zimowymi dekoracjami przeniosła młodocianych widzów do krainy bajki, gdzie czekały na nich ciekawe przygody.

Po zakończeniu przedstawienia każdy miał możliwość uścisnąć dłoń bohaterom bajki, a Pan Mrozek osobiście każdemu wręczył słodki prezent i życzył szczęśliwego Nowego Roku.

Ten wyjazd do stolicy uwieńczyło podziwianie choinki na Placu Katedralnym. Olśniona migocącymi światełkami zauroczyła wszystkich swoim pięknem, zapraszając nas do cieszenia się tym pięknym czasem Świąt Bożego Narodzenia.

Anna Fedorowicz