Przerwy na sportowo

18 września w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach powtórnie startował projekt „Obiegnij szkołę” koordynowany przez Annę Fedorowicz, który będzie trwał do 29 września. Uczniowie klas początkowych aktywnie biorą udział w projekcie. Celem projektu jest popularyzacja biegania wśród dzieci, jako element aktywności fizycznej, która ma wpływ na zdrowie człowieka oraz propogowanie zdrowego spędzania czasu.

W poniedziałek rano uczniowie ustawili się na boisku i uroczyście rozpoczęli akcję poprzez przecięcie wstęgi. Każdy otrzymał paszport uczestnika, w którym wychowawczynie notują udział młodych sportowców. Ubiegłoroczny projekt zaowocował potrzebę i chęć powtórzenia przerw ze zdrowym akcentem. Ponieważ ruch spełnia bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, w każdym wieku.

Codzienne kilkuminutowe bieganie powoduje lepsze dokrwawienie i rozbudzenie całego organizmu, czego rezultatem są lepsze wyniki w nauce.

Podsumowanie projektu odyło się 29 września na boisku szkolnym. Nagrody zwycięzcom zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Traugutt.org. Stowarzyszenie w ramach akcji „Nie jest kolorowo” wspiera nasze gimnazjum juz niejednokrotnie, za co jesteśmy dla nich niezmiernie wdzięczni.

Życzymy uczniom satysfakcji ze sportowych przerw !

Ludmiła Łatyszewicz