Netradicinės Bezdonių J. Slovackio gimnazijos mokinių pamokos pagal projektą „Pažink Varšuvą“

Šių metų rugsėjo 7-9 dienomis mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo edukaciniame projekte „Pažink Varšuvą“, kuris buvo finansuojamas „Pomoc Polakom na Wschodzie“ fondo. Projekto metu pažinimo bei ugdymo procesas gimnazijos 5-11 klasių mokiniams vyko Varšuvoje. Svarbiausias šio projekto tikslas – supažindinti mokinius su Lenkijos sostinės istorija.

Tris dienas mokiniai tyrinėjo Varšuvą. Pirmas pažintinės programos punktas buvo Paviako kalėjimas. Antrojo pasaulinio karo metu ši vieta tapo masinių nusikaltimų, kurie sukrėtė okupuotą Varšuvą, liudininke. Apsilankymas tokioje vietoje projekto dalyviams paliko nepamirštamų įspūdžių.

Vėliau mokiniai ilgai vaikščiojo Karališkuoju Lazienki parku Varšuvoje. Rūmai ant vandens, apsupti žydinčiais krūmais ir gėlėmis, atrodė įspūdingai, čia dvelkė Renesanso bei karaliaus Stanislavo Poniatovskio laikų nuotaika ir atmosfera.

Kitos dienos rytas visus pasveikino saule. Po sočių pusryčių visi mokiniai iškeliavo į Koperniko mokslo centrą. Laikas šioje įspūdingoje vietoje prabėgo nepastebimai. Projekto dalyviai savarankiškai tyrinėjo mus supantį pasaulį, dalyvavo įdomiuose eksperimentuose ir tyrimuose.

Po mokslinių užsiėmimų muziejuje atėjo laikas ekskursijai po miestą. Visi dalyviai nuvyko į Pilies aikštę, kurioje ekskursijos vadovė papasakojo be galo įdomių faktų apie Karališkosios pilies istoriją, sostinės įkūrėją – karalių Zigmuntą III Vazą. Vaikščiodami po miestą mokiniai sustojo prie Mažojo sukilėlio paminklo, tuo pačiu pagerbdami mažiausius Varšuvos sukilimo dalyvius. Didelį įspūdį paliko ir šv. Jono Krikštytojo bazilika, Prezidento rūmai, Nežinomo kareivio kapas, Varšuvos simbolis – Sirena.

Kitas ekskursijos punktas buvo vienas didžiausių Europos botanikos sodų, kuris įsteigtas ant Varšuvos universiteto bibliotekos stogo.

Nepamirštamas akimirkas ekskursijos dalyviai patyrė ir Varšuvos nacionaliniame futbolo stadione bei zoologijos sode.

Miesto grožį, nesuskaičiuojamų kultūrinių paminklų įvairovę, naujai įgytų kultūrinių, edukacinių žinių reikšmę įvertino kiekvienas trijų dienų ekskursijos dalyvis, o visos kartu smagiai praleistos akimirkos liko įamžintos gražiose nuotraukose.

Nuoširdžiai dėkojame „Pomoc Polakom na Wschodzie“ fondui už galimybę dalyvauti šiame projekte, už neįkainojamą patirtį bei artimesnę pažintį su Varšuva.

Projekto koordinatorė Edita Klimaševskaja