Išvyka vasaros poilsio stovyklos uždarymo proga

Birželio 7 dieną vasaros poilsio stovyklos „Varpelis“ dalyviai išvyko į Vilnių. Iš pradžių mokiniai aplankė Valdovų rūmus, kur sužinojo daug įdomių faktų iš LDK kunigaikščių gyvenimo. Atstatytų rūmų patalpose galima buvo pamatyti neįkainuojamus turtus: karaliaus sostą, gobelenus, krosnis su valdovų herbais, didžiausią Europoje plytelių kolekciją, įspūdingus šviestuvus. Dalyviai apžiūrėjo architektūrines ir istorines ekspozicijas. Taip pat apžiūrėjo paveikslų galerijas bei medžiotojų trofėjus. Gidas parodė mokiniams požemius, kur yra vykdomi archeologiniai kasinėjimai.

Po įdomios ekskursijos mokiniai nuvyko į Technikos ir energetikos muziejų, kurio patalpos yra įsikūrusios pirmoje Vilniuje centrinėje elektrinėje. Čia galima buvo susipažinti su įranga, kuri dar neseniai veikė: apžiūrėti garų katilus, turbinas bei generatorius. Mokiniai interaktyvių ekspozicijų pagalba turėjo galimybę patys išbandyti įrenginius ir tai jiems labai patiko.

Tokių išvykų metu kiekvienas turi galimybę įgyti naujų žinių bei turiningai praleisti laisvą laiką.

Ana Fedorovič