Integruota lenkų ir lietuvių literatūros pamoka Vilniaus senamiestyje

Vėjuotą spalio 5-osios rytą 5 ir 6 klasių mokiniai su auklėtojomis išvažiavo į Vilnių, kur turėjo integruotą lenkų ir lietuvių literatūros pamoką. Pamokos tikslas buvo supažindinti mokinius su poetų, rašiusiu apie Vilnių, eilėraščiais, parodyti, kokios vietos yra minimos dažniausiai. Pirmiausia nuvykome prie Aušros Vartų, nes apie Dievo Motinos stebuklingą paveikslą kalbama A. Mickevičiaus poemoje „Ponas Tadas“. Vėliau klaidžiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis nuėjome iki laiptų, kuriuose yra lenkų ir lietuvių kalbomis iškalti Nobelio premijos laureato Česlavo Milošo eilių fragmentai. Mokiniams ypač patiko skaityti citatas, nes tokio tipo monumento jie dar nematė. Grožėdamiesi Vilniaus panorama ieškojome realijų, apie kurias galėtų rašyti poetai. Vėliau skaitėme lenkų ir lietuvių kalbomis Adomo Mickevičiaus, Česlavo Milošo, Marijos Lotockos, Romualdo Mečkovskio, Maironio, Juditos Vaičiūnaitės eilėraščius ir ieškojome juose Vilniaus motyvų.