Raiškiojo skaitymo konkursas

„Kas skaito knygas, gyvena dvigubą gyvenimą“

Umberto Eco

Balandžio 28 d. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje vyko H. Senkevičiaus nuotykių apysakos „Dykumoje ir girioje“ raiškiojo skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 5-6 klasių mokiniai iš mokyklų, priklausančių Nemenčinės zonai. Lenkų Respublikos Senatas paskelbė 2016 metus Henriko Senkevičiaus, kadangi šiemet minime 170-ąsias gimimo ir 100-ąsias mirties rašytojo metines. „Dykumoje ir girioje“ yra knyga ypač populiari jaunimo tarpe, todėl mokiniams buvo smagu skaityti apysakos ištraukas. Konkurso tikslas buvo sudominti mokinius skaitymu, motyvuoti juos skaityti grožinę literatūrą, lavinti raiškiojo skaitymo įgūdžius. Vertinimo komisija turėjo atsižvelgti į skaitymo raišką, sklandumą, intonaciją, balso tembrą ir taisyklingumą.

Visi dalyviai gavo diplomus ir staigmenas, kurias padovanojo Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna“.

Išklausiusi dalyvius, komisija paskelbė nugalėtojus:

1. David Rynkevič, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija, 6b klasė, mokytoja J. Volkova.
  2. Jakub Gedris, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija, 6b klasė, mokytoja J. Volkova.
  3. Monika Losinska, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija, 6b klasė, mokytoja J. Volkova.
  4. Agnieška Kovalevska, Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija, 6 klasė, mokytoja E. Klimaševska.
  5. Paulina Mackevič, Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija, 6 klasė, mokytoja E. Klimaševska.
  6. Agata Siemaško, Visalaukės mokykla – daugiafunkcinis centras, 5 klasė, mokytoja D. Rymkevič.
  7. Emilija Šimak, Eitminiškių pagrindinė mokykla, 7 klasė, mokytoja L. Kadzevič.
  8. Sabina Jankovska, Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija, 7 klasė, mokytoja A. Bartoško.
  9. Adrian Pietrovski, Visalaukės mokykla – daugiafunkcinis centras, 6 klasė, mokytoja D. Rymkevič.

Lenkų kalbos mokytojos A. Maciulevič ir E. Klimaševska

?????????????