Kelionė į Latviją

Ankstyvą vasario 28-os dienos rytą 5 – IVG klasių mokinių ir mokytojų grupė išsiruošė į edukacinę išvyką aplankyti mūsų kaimyninę šalį – Latviją.

Pravažiavę Aukštaitijos regiono kaimelius ir miestelius, užsukome pasigrožėti miestu Utenos rajone – Zarasais. Ten žavėjomės nepakartojamais kraštovaizdžiais, vaikštinėjome virš Zarasų ežero esančiu tiltu, kurio aukštis siekia net 17 metrų.

Po to pajudėjome Daugpilio kryptimi. Šiame Latvijos mieste pasivaikščiojome pagrindiniu pėsčiųjų taku – Rigas iela, ties kuriuo iki šiol yra išlikę senoviniai mūriniai nameliai. Tačiau patraukliausia miesto atrakcija išlieka klasikinio stiliaus tvirtovė, kurią aplankėme. Norint apsisaugoti nuo Napoleono armijos, pastatas buvo pastatytas XIX amžiuje caro Aleksandro I įsakymu.

Pakeliui taip pat aplankėme Lėlių muziejų, esantį Preili mieste. Muziejuje apžiūrėjome unikalią 350 lėlių kolekciją, kurios autorė – meistrė Jelena Michailova. Tik įėję į kiemą, pasijutome lyg pasakų šalyje. Mokiniai be galo džiaugėsi galėdami bent akimirkai patys tapti lėlėmis.

Kelionė buvo labai įdomi, o jos dalyviai namo grįžo labai patenkinti ir kupini neužmirštamų įspūdžių.

Lenkų kalbos mokytoja Edita Klimaševskaja