Užgavėnes

Pradinių klasių mokiniai susirinko aktų salėje, kur vyko Užgavėnių linksmybės, kurių tikslas buvo atsisveikinti su žiema ir pasitikti pavasarį. Visi dalyviai buvo su gyvūnų kaukėmis – neatsiejama šventės atributika. Renginio pradžioje žiūrėjome filmą apie tradicijas Vilniaus krašte, iš kurio sužinojome nemažai įdomybių apie Užgavėnių šventę.

Persirengėliai iš kiekvienos klasės turėjo parodyti paruoštą vaidinimą. Vėliau mokiniai noriai dalyvavo sportinėse varžybose, kur parodė savo greitį bei vikrumą pataikydami į taikinį, „žagarėlių kepime“, neįprastame spurgų nešiojime. Taip pat buvo galima pašokti prie smagios muzikos, kuri sudarė šventinę atmosferą.

Renginio pabaigoje visi buvo vaišinami blynais, spurgomis ir kitais skanėstais.

Liudmila Latyševič

Vasario 28 dieną vyresniųjų klasių blynų mylėtojai susirinko tam, kad prisimintų Lietuvos ir Lenkijos tradicijas ir jas palygintų. Pasirodė, kad visi puikiai išmanome apie mūsų protėvių papročius ir tradicijas. Vyko diskusija, kaip reikia švęsti Užgavėnes, kiek kartų valgyti, kad prisivalgytume Gavėnios laikotarpiui. Vėliau mergaitės, kurios su technologijų mokytoja iškepė blynų, pavaišino mokinius, mokytojus ir visus gimnazijos darbuotojus, o 6 klasės mokinės padarė Morę. 

Ana Maciulevič

 

 

 

 
 

 

Sportas kitaip

2016 metų gruodžio mėnesį Lietuvos sporto muziejus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir LTOK Kauno apskrities taryba paskelbė jau tradicija tapusį mokinių rašinių konkursą, kurio tema šį kartą buvo „Kaip išsaugoti kilnius santykius tarp trenerio ir auklėtinio?“.

Kupini įdomių idėjų mūsų gimnazijos mokiniai Rapolas Kučinskas (IV G kl.), Evelina Grigorovič (II G kl.), Piotr Krukovski (II G kl.), Miroslav Karpovič (I G kl.) ir Modest Miškis (I G kl.) noriai sutiko dalyvauti šiame konkurse. Kiekvienas mokinys parašė rašinį, kuriame pasidalino savo požiūriu į santykius tarp trenerio ir auklėtinio puoselėjimą, išsaugojimą, pateikė savo asmeninę patirtį. Mokinių darbus koordinavo lietuvių kalbos mokytojos Aliona Rynkun, Ana Maciulevič ir Elena Kondratovič.

Šių metų vasario 22 d. Lietuvos sporto muziejuje Kaune vykstančios mokslinės – praktinės konferencijos „Olimpinis judėjimas ir mokykla“ metu buvo skelbiami konkurso rezultatai ir apdovanojami dalyviai bei mokytojai. Dėl to, šį pavasariu kvepiantį saulėtą rytą mokytojos Aliona Rynkun ir Justyna Dacevič kartu su I G – II G klasių mokiniais išskubėjo į Kauną atsiimti apdovanojimų. Konferenciją iškilmingai atidarė Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai. Po mokinių pasirodymo prasidėjo geriausių darbų autorių pranešimai, taip pat vertinimo komisijos narių pasisakymai bei diskusijos. Konferenciją vainikavo dalyvių apdovanojimai. Konkurso rašinių autoriams buvo įteikti padėkos raštai ir statulėlės. Įkvėpti pozityvių emocijų ir prizų, mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojos dar apsilankė edukaciniame užsiėmime bokso ir cirko skyriuose. Lankydamiesi cirko skyriuje, mokiniai pamatė unikalią Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko istorijos ekspoziciją, kurioje eksponuojamos nuotraukos, asmeniniai daiktai, cirko rekvizitas, seni reklaminiai plakatai, knygos, suvenyrai, parvežti iš gastrolių užsienyje. O bokso skyriuje mokiniams buvo pristatyta vieno iškiliausių Lietuvos sportininkų, ringo džentelmeno Algirdo Šociko bokso ekspozicija. 

Sužinoję daug naujo apie žymius Lietuvos sportininkus ir sporto istoriją bei prisiminę žymaus futbolininko Pele posakį „Kuo sunkesnė pergalė, tuo didesnis laimėjimo džiaugsmas“, gimnazijos mokiniai ir mokytojos grįžo namo nusiteikę dirbti ir siekti geriausių rezultatų savo darbuose.

Anglų kalbos mokytoja Justyna Dacevič
ir lietuvių kalbos mokytoja Aliona Rynkun

 


Dalyvavimas anglų kalbos konkurse “SPELLING BEE“

Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos anglų kalbos mokytojos Jelena Grigorjeva ir Galina Kurčevskaja, JAV –LT alumni asociacija kartu su Amerikos ambasada organizavo 7-8 klasių moksleivių anglų kalbos konkursą “Spelling Bee“. Šis konkursas yra labai populiarius Amerikoje.
Jo metu mokiniai sako žodžius paraidžiui. Taip yra tikrinami anglų kalbos žodžių rašymo pagrindai. Šiai metais vasario 10 d. vykusiame konkurse dalyvavo 36 moksleiviai iš 21 Vilniaus miesto ir rajono progimnazijų ir gimnazijų. Mūsų mokyklą garbingai atstovavo 7 klasės mokinės Paulina Mackevič ir Agnieška Kovalevska. Visiems konkurso dalyviams ir juos rengusiems mokytojams buvo įteiktos padėkos bei rėmėjų JAV ambasados Lietuvoje ir JAV –LT alumni asociacijos dovanos. Pirmus metus organizuotas konkursas yra populiarus ir naudingas moksleiviams bei mokytojams. Dėkojame Vasilijaus Kačialovo gimnazijos anglų kalbos mokytojoms už galimybę dalyvauti konkurse, varžybų jausmą bei puikią atmosferą viso renginio metu. Taip pat dėkingi šios mokyklos moksleiviams už kultūrinę programą renginio dalyviams.

Anglų kalbos mokytoja Inga Kondratovič

 

 

 

Startuoja gimnazijos projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“

Svarbiausias mūsų šalies valstybines šventes (Vasrio 16-ąją bei Kovo 11-ąją) jungiantis gimnazijos projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ ir vėl startuoja. Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, vasario ir kovo mėnesį mokykloje vyks įvairiausi renginiai, kurių metu mokiniai išbandys savo jėgas, gilins ir plės žinias apie šalies istoriją, tikėjimą, kalbą, tradicijas, šventes, papročius, įžymius žmones. Numatoma projekto trukmė – 4 savaitės (vasario 15 – kovo 10 d.). Dalyvaudami įvairiuose rašinių, kūrybinių darbų ir piešinių konkursuose, žinių apie Lietuvą patikrinimo viktorinose, mokiniai turės galimybę pademonstruoti savo meninius bei kūrybinius gebėjimus. Projekto „Ką žinai apie Lietuvą?“ rėmuose planuojamos įvairios edukacinės išvykos, kurių metu bus aplankyti Vilniaus Valdovų rūmų, Lietuvos banko Pinigų, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejai. Jaunesnių klasių mokiniai žais skirtingų šalies regionų liaudies žaidimus, o vyresnių klasių gimnazistai dalyvaus keliuose respublikiniuose konkursuose. Taip pat bus išrinktas raštingiausias mokyklos mokinys ir mokytojas. Kovo 10 dieną vyksiančiame renginyje „Brangi mano Tėvynė“ projekto dalyviai pasidalins savo įgytomis žiniomis, patirtais įspūdžiais, pasiektais rezultatais. Konkursų dalyviai bei nugalėtojai bus pagerbti ir apdovanoti.

Lietuvių kalbos mokytoja Aliona Rynkun

Projekto nuotraukos (1)12DSC_0015 DSC_0008

 

 

 

Šimtadienio akimirkos

Laikas bėga greitai. Nuo 2005 iki 2017 praėjo net 12 metų, o tai tikrai visai nemažai. O jeigu dar suskaičiuotume dienas, valandas, minutes, išeitų tikrai įspūdingi skaičiai! Tada buvome pirmoje klasėje, o dabar iki atsisveikinimo su mokykla liko tik 100 dienų.

Gražiai papuoštoje salėje susirinko mokytojai, tėvai, draugai bei praeitų metų absolventai. Šimtadienio šventę pradėjo gimnazijos direktorė perkirpdama juostą – simbolinį kelią į platųjį pasaulį. Šventinės programos metu dėkojome mokytojams, auklėtojams bei tėvams. Dainomis, šokiais ir filmais prisiminėme mokyklinio gyvenimo akimirkas.

Jaunesni draugai iš III G klasės pasidalijo sukurtais humoristiniais vaidinimais bei įteikė būsimiems absolventams kalendorių su išmintingomis gyvenimiškomis mintimis. Mainais gavo testamentą, kuriuo vadovausis kitais metais, kai taps pilnaverčiais gimnazijos šeimininkais.

Šis vakaras liks mūsų atmintyje visam gyvenimui.

 Abiturientai

Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto

Europos Komisijos iniciatyva Saugaus Interneto Diena yra minima nuo 2004 m. Šių metų šūkis: „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto“ pabrėžia kiekvieno vartotojo svarbą kuriant saugų internetą. Ta proga gimnazijoje vyko įvairios veiklos, skatinančios saugų ir pozityvų interneto išteklių naudojimą.
5 – 6 klasių mokiniai, tam kad susipažintų su svarbiausiomis interneto sąvokomis, žaidė žaidimą „Kuriame tinklą“. Mokiniai, paduodami vienas kitam siūlą, suraizgė tinklą, tarsi tapo mažais kompiuteriais, sujungtais į internetą. Jie turėjo dar suformuluoti svarbiausias bendravimo internete taisykles: nepamiršti nei mandagumo, nei atsargumo. Įvairias pavojingas situacijas, su kuriomis gali susidurti žmogus naudojantis internetu, linksmai ir suprantamai vaizduoja trumpi filmukai iš serijos „Owce w sieci“. Su dideliu susidomėjimu juos mokiniai žiūrėjo ir aptarinėjo.
Vyresnieji mokiniai įsitraukė į dalyvavimą tiesioginėje interaktyviojoje vaizdo pamokoje „Būk saugus internete“, kurią vedė „Augu internete“ iniciatyvos mokytojas, „Telia“ B2B treneris Rimvydas Jurkuvėnas. Jis kalbėjosi su mokiniais apie įrenginių saugumą ir pagarbų bei atsakingą elgesį internete; kaip atpažinti virusu užkrėstą el. laišką arba SMS; kuo gresia prisijungimas prie nesaugaus „Wi-Fi“ tinklo; į ką atkreipti dėmesį siunčiantis programėles; kokios informacijos apie save geriau neviešinti; ką daryti, jei tapai elektroninių patyčių auka. Visi tie klausimai yra labai aktualūs jauniems, kasdien bendraujantiems online žmonėms. Koks yra tas virtualus pasaulis ir koks jis bus ateityje, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, todėl „Vienykimės dėl geresnio interneto“.

Informacinių technologijų mokytoja
Regina Dubicka
DSC_0713 [] DSC_0708 []

Apsilankymas “Studijos 2017” parodoje

Šių metų šaltą vasario trečios dienos rytą psichologė Agnessa Ogar ir anglų kalbos mokytoja Justyna Dacevič kartu su gimnazijos mokiniais Rapolu Kučinsku, Ana Asimovič, Evelina Šteinaite, Veslava Jurgelianec, Laura Šemyte, Deividu Gudanec, Augustinu Dubickiu ir Evelina Grigovorič apsilankė Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“, kuri vyko Litexpo parodų rūmuose Vilniuje. Parodos metu, kartu su tūkstančiais jaunų žmonių iš visos Lietuvos, mūsų gimnazijos mokiniai susipažino su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje. Būsimiems abiturientams buvo pristatytos populiariausios profesijos ir specialybės, karjeros ir verslo perspektyvos, o taip pat stažuotės ir savanorystės programos.

Būsimi mūsų gimnazijos abiturientai į parodą vyko turėdami kiekvienas savo konkretų tikslą. Dėl to, tik atvykus į parodą, mokiniai nuskubėjo ieškoti dominančių aukštųjų mokyklų stendų, apsilankė paskaitose, bendravo su konsultantais ir ieškojo atsakymų į juos dominančius klausimus.

Parodos metu labai malonu buvo sutikti ir buvusį mūsų gimnazijos mokinį Valdemarą Baran, kuris jau būdamas studentu reprezentuoja vieną iš aukštųjų mokyklų ir padeda apsispręsti studijų programos klausimais būsimiems studentams.

Paroda „Studijos 2017“ gimnazijos mokiniams ir mokytojoms paliko neužmirštamą įspūdį. Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie juos dominančias studijų programas, įdomiai praleido laiką ir kupini pozityvių emocijų nusiteikė rimtam darbui prieš artėjančius brandos egzaminus.

Anglų kalbos mokytoja Justyna Dacevič

1 (1) 2 (1) 3 4

 

 

 

 

1 2